15 октомври 2006

ДП Маратон - бягах 8км

Втори километър - НДК Днес се проведе ДП по лекоатлетически маратон в София.Успоредно с класическата дистанция се проведоха 8км и 17км.Реших да бягам на 8км , тъй като 2-те обиколки ми се видяха доста.Тръгнах с малко закъснение , около 5 секунди , защото не разбрах , че ще тръгваме заедно с маратонците.Първия километър минах на 3'31'',а на 3-я бях изостанал в темпото като минах на 11'07'' ,следваха 900м по "мазно" изкачване , където и беше обръщалото , там видях че съм 10 за момента ( в моята дисциплина награждаваха до 10-то място).На връщане позастигнах един от моята група и бягах до края с него на последните 400м при "Орлов мост" успях да го Ангел преди атаката сизадмина и финиширах 9-ти като повърнах на финала , защото съм с хранително натряване от 2 седмици.На състезанието участваха и много други ориентировачи като Иван Сираков стана 1-ви на 8км , Зачо стана 4-ти на 17км , Иво Каменаров и Иван Кутуев-Басейна се отказаха след първата обиколка.На маратона бягаха Теодор Теодоров и Херо като станаха съответно 8 и 10-ти като Херо финишира и се наложи да му преливат банки.След това около 6 часа бях около него , за да му помагам при предвижването.