28 януари 2009

Интер не заслужават Скудетото!

Ето защо:

30 Август 2008г. Сампдория - Интер 1:1, 1-ви кръг:

Мауро Бергонци зачита гол на Златан Ибрахимович след игра с ръка от негова страна в атаката довела до гола - +1 точка за Интер.

13 Септември 2008г. Интер - Катания 2:1, 2-ри кръг:

Антонио Дамато зачита гол за Интер след положение, при което топката не е преминала с цялата си окръжност гол линията на Катания - +2 точки за Интер.

30 Ноември 2008г. Интер - Наполи 2:1, 14-ти кръг:

Добре познатият и предан на Масимо Морати , съдия Роберто Росети, който 5 кръга по-рано измъкна Интер от загубата срещу Фиорентина, се проявява отново, като при резултат 2:1 от страх не дава чиста дузпа за Наполи за събаряне на Лавеци в наказателното поле + червен картон за извърщителя на нарушението - +2 точки за Интер.

20 Декември 2008г. Сиена - Интер 1:2, 17-ти кръг:

Андреа Де Марко зачита гол на Майкон, при който той е в положение на засада над 2 метра заедно с още 8 свои съотборници.Най-шокиращата засада, която лично аз съм виждал и то при резултат 1:1 в 87 минута. - +2 точки за Интер.

25 Януари 2009г. Интер - Сампдория 1:0, 20-ти кръг:

Съдията Доменико Чели не вижда или се прави, че не вижда явен тупаник в корема на защитника на Сампдория Гасталдело от страна на дебелака Адриано само след няколко минути бразилския играч отбелязва победното попадение, а ден след мача Дисциплинарна комисия към футболната асоциация на Италия се самосезира от видео материал и наказа Адриано за три мача! + 2 точки за Интер

Така щеше да изглежда класирането в Италианската Сериа А до момента, ако съдебните шампиончета не бяха подпирани толкова жестоко.

1 Ювентус 20 13 4 3 19 33-14 43
2 Милан 20 12 4 4 14 35-21 40
3 Интер 20 14 4 2 12 30-18 37

Хората, които до преди 3 години не бяха виждали много отдавна Скудетото, сега правят 'чудеса' в Италия, но защо?

Защото играят срещу обезкървения Ювентус, който цял сезон играе перманентно с цял отбор контузени и с един откровен дебил на треньорския пост, и с Милан, който по-скоро изглежда се е превърнал в старчески дом, който е готов да приеме всяка застаряваща звезда над 32 години.

Да, обаче Интер не заслужава да стане шампион и някой от двата истински гранда ще бъдат победители през Май ...